Követés:
PÁPA - SPORTSPORT

Előnyben a Conoil Motax KC Pápa

Haraszti Gábor | 2021.04.23.

Elhozta a pályaelőnyt Pest megyéből a Conoil Motax KC Pápa, mely újabb fantasztikus eredményt elérve, 100 pontot dobva győzte le az alapszakaszelső Ceglédet.

A pénteki feldobást megelőzően az idei kiírásban kétszer találkoztak a csapatok, az alapszakasz első meccsén Cegléden hosszabbítás után tudtak nyerni a hazaiak, majd a januári fordulóban a pápaiak örülhettek szintén hosszabbítás után, így megjósolhatatlan volt, hogy a négy negyed után ki kerül előnybe.

A pápaiak alaposan felborították a papírformát, hiszen az első félidőben kiváló védekezéssel 15 pontos előnyt harcoltak ki maguknak (42-57), sőt teljesítményükre a harmadik negyedben rátettek még egy lapáttal és közel harminc pontra hizlalták előnyüket, amivel eldőlt a találkozó. Az utolsó felvonásban egy kisebb vendég hullámvölgy is belefért, a Conoil győzelméhez kétség sem férhetett, Németh triplájával sikerült elérni a 100 pontot, a Kálmán-legénység 19 ponttal nyert. A pápaiak teljesítményéről elég csak annyit mondani, hogy a Cegléd a 2020/2021-es bajnokságban ezidáig egyetlen alkalommal sem veszített hazai pályán. A Pápa legponterősebb játékosa Sonyák Béla lett, aki 28 pontot szerzett, Koma Dániel 18, Hódi Patrik 14, Murai Gábor 11 egységgel járult hozzá a 81-100-as végeredményhez.

Cegléd – Conoil Motax KC Pápa 81-100 (25-30, 17-27, 14-28, 25-15)

Conoil Motax KC Pápa: Erdei 9/6, Koma 18/3, Murai 11/3, Hódi 14/12, Sonyák 28/15. cserék: Kasza 2, Kiss 5, Horváth 6/6, Parcsami, Németh 5/3, Kocsis 2.

A továbbjutáshoz két győzelmet kell elérni, a következő találkozót április 30-án rendezik a Sportcsarnokban, ahol – ha nyernek a pápaiak – a zöld csoportban döntőt játszhatnak.