Követés:
PÁPA - SPORTSPORT

Bajnok lett a futsal NB I-ben a PELC játékosa

Haraszti Gábor | 2021.06.10.

Kovács Mátéval, a Pápai Egyesített Labdarúgó Club játékosával a soraiban a Haladás VSE első alkalommal lett a férfi futsal NB I aranyérmese. A vasiak a bajnoki döntőben a Berettyóújfalut győzték le.

A szombathelyiek a három nyert meccsig tartó párharc első felvonását meglepetésre megnyerték idegenben, majd az első hazai mérkőzésükön is győzni tudtak – írja az mlsz.hu. A címvédő MVFC a harmadik összecsapáson szépített ugyan a párharcban, de megfordítani már nem tudta az állást: a szerdai negyedik találkozót is a Haladás nyerte meg 4-1 arányban, így története során először lett bajnok az NB I-ben.

Kovács Máté a futsal NB I-ben és Magyar Kupában összesen 24 alkalommal lépett pályára, melyeken két gólt szerzett.