Hozta a kötelezőt a Conoil Pápa KC

Haraszti Gábor | 2022.02.26.

Magabiztos, 77 pontos győzelemmel folytatta az NB I/B-s kosárlabda-bajnokság piros csoportjának küzdelmeit a Conoil Pápa KC, mely egy sportszerű mérkőzésen aratott nagyarányú sikert a tartalékos Baja ellen.

Nehéz lett volna megtippelni a mérkőzés végkimenetelét, hiszen ugyan a mind a 21 mérkőzését elveszítő, sereghajtó látogatott Pápára, ugyanakkor a hazai csapat a legutóbbi fordulóban 60 pontos vereséget szenvedett, nagy kérdés volt, hogy ebből a pofonból hogy tud felállni a feldobásra.

A bajaiak nagyon tartalékos csapattal, U20-as játékosokkal és mindössze két cserével érkeztek meg a mérkőzésre, így mondhatni már a meccs előtt eldőlt a pontok sorsa, egyedül a különbség mértéke volt kérdéses. Az első negyedet követően 32 ponttal vezetett a Pápa, a félidőben pedig már 75-22 állt az eredményjelzőn. Az edzőmeccshangulat a nagyszünet után is folytatódott, védekezésben és támadásban is tudtak gyakorolni az alapszakasz további találkozóira a pápaiak, akiknél mindenki lehetőséghez jutott, több játékpercet kaptak azok is, akik ezelőtt kevesebbet lehettek a pályán. A hazaiak végül 77 ponttal nyertek 132-55 arányban, a vendégeket is dicséret illeti, mert nem vették félvállról a négy negyedet.

Conoil Pápa KC – Bajai Bácska FKE 132-55 (43-11, 32-11, 33-14, 24-19)

Vajda Balázs: Örülök, hogy sikerült egy sportszerű mérkőzést játszanunk és a srácok elfogadták azokat a dolgokat, amiket kértem tőlük.

Conoil Pápa KC: Hódi 11/9, Németh A. 21/15, Murai 10/6, Koma 12, Sonyák 28/15. Cserék: Horváth 10/6, Kasza 9, Kocsis 24, Szabó 2, Kovács 2, Bakos 3/3. Edző: dr. Vajda Balázs.

Bajai Bácska FKE: Obermann 10/6, Szűcs 22/3, Angeli 8/3, Szatmári 6, Virág 7/3. Cserék: Iszak, Szabó 2. Edző: Hosszú István.

A pápai együttes március 5-én Pécsre látogat.