A Veszprém legyőzésével jutott tovább a Conoil Motax KC Pápa

Haraszti Gábor | 2020.10.26.

A dr. Hepp Ferenc Emlékkupa harmadik fordulójában Pápa – Veszprém megyei rangadót rendeztek, melyet 81-68 arányban a pápaiak nyertek meg.

Conoil Motax KC Pápa – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 81-68 (20-14, 13-16, 28-12, 20-26)

A vendégek az MTK legyőzésével (75-86) győzelemmel hangoltak a derbire, mellyel az NB I/B piros csoportjában a hatodik helyen állnak. A pápaiak a Cegléd után ismét egy egydobásos meccset veszítettek el a bajnokságban, ezúttal a Győr bírta jobban idegekkel a hajrát és nyert 64-62 arányban.

A legutóbbi kiírás ezüstérmese ellen a pápaiak parádésan, 8-0-val kezdtek, a folytatásban is a hazaiak játszottak pontosabban, amivel sikerült őrizni a magabiztos előnyt (7. perc 15-2), ebből hat megmaradt az első pihenőig (20-14). A második etapra összekapta magát a Veszprém, kisebb hibák be-becsúsztak a hazaiaknál, így egyre fogyott az előnyük. A 15. percre Dukic ziccerével átvették a vezetést a piros mezes megyeszékhelyiek (24-25). Kálmán László időkérése után a hárompontos vonalon túlról mindkét fél betalált, a 33-30-as félidei eredmény Sonyák trojkájával alakult ki. A harmadik negyedben a kezdéshez hasonló játékot produkált a PKC, 10-2 után Baksa Szabolcs edző időt kért, ám ez sem hozta meg a remélt veszprémi fordulatot. Koma triplájával érte el a félszáz pontot a hazai együttes, Dukic hármasára Kasza válaszolt (56-38), az utolsó felvonásra megnyugtató, közel húszpontos előnnyel készülhetett a Kálmán-legénység (61-42). A záró etap nem hozott jelentős változást, Sonyák Béla – főleg kintről – ellenállhatatlan volt (11/6), így a piros csoportos Veszprémnek nem volt esélye a továbbjutásra. A vége 13 pontos hazai győzelem lett, 81-68 arányban.

Kálmán László: A látottak alapján megérdemelten nyertünk. Külön nem készültünk a Veszprémből, azt a védekezést szerettük volna gyakorolni, ami Győrben nem működött. Elégedett vagyok, hiszen lehetett látni, hogy mentek a besegítések, sokkal harcosabbak voltunk. A Veszprém a zónázással kissé megfogott minket, ám türelmesek voltunk, ritmusra ment a labda, megvoltak a betörés kiosztásaink, ültek a dobásaink, így csapatként küzdve meg tudtuk nyerni a találkozót.

Conoil Motax KC Pápa: Kasza 3/3, Horváth A. 7/3, Koma 15/3, Kiss 11/3, Erdei 3/3, cserék: Murai 6, Hódi 4, Sonyák 32/18, Bakos, Kovács, Németh.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém: Szücs 12/6, Madár 7/3, Orgona 6, Szabó 8/3, Dukic 7/3, cserék: Sipos 6, Birkás 6, Futó 2, Simon, Veingartner 3, Glatz 11/3.

A pápai együttes október 30-án, pénteken 18 órától a Vásárhelyi Kosársulit fogadja a bajnokságban.