Előnyben a Conoil Pápa KC

Haraszti Gábor | 2022.05.09.

Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokság piros csoportjának rájátszásában 36 pontos győzelmet aratott a Conoil Pápa KC. A 13. helyért vívott, két győzelemig tartó párharcban a tartalékos pápaiak a Baját fektették két vállra.

A Pécstől elszenvedett vereséget követően három héttel később játszott ismét tétmérkőzést a PKC, melyben sérülés miatt Horváth Attila és Murai Gábor sem kapott helyet.

Ahogy az az eddig lejátszott találkozók eredményeinek ismeretében várható volt, a hazaiak domináltak az első negyedben, ahol 16 pontos előnyt alakította ki maguknak (29-13). A folytatásban sem változott a játék képe, percről-percre nőtt a különbség, a nagyszünetre sikerült megduplázni az első negyedben szerzett pápai előnyt, amivel gyakorlatilag el is dőlt a meccs (20. perc 58-29). A harmadik negyed Hódi hármasával indult, amire Jakab két triplával válaszolt, a bajai játékos a maga 27 pontjával a vendégek legjobbja lett. Az utolsó negyedre edzőmeccsé szelídült a bajnoki, ahol 114-78-as pápai győzelem született.

Conoil Pápa KC – Bajai Bácska FKE 114-78 (29-13, 29-16, 32-23, 24-26)

dr. Vajda Balázs: A szezon végére nagyon elfogytunk, ma is csapatunk felét ifistáink alkották. Magabiztos győzelmet arattunk, védekezésben és támadásban is tudtunk több mindent gyakorolni, a dobásaink jó százalékban landoltak a gyűrűben.

Conoil Pápa KC: Németh 24/9, Hódi 16/12, Koma 18, Sonyák 27/15, Kocsis 6. Cserék: Kasza 8, Lintner 4, Bakos 4, Szabó 5/3, Kovács 2. Edző: dr. Vajda Balázs.

Bajai Bácska FKE: Obermann 9/3, Jakab 42/21, Virág 13/6, Szűcs 12, Szatmári 2. Cserék: Angeli, Goldring, Északi, Szabó, Végh. Edző: Hosszú István.

A párosítás következő mérkőzését május 13-án rendezik Baján, amennyiben ott hazai győzelem születik, a csapatok május 20-án Pápán ismét összecsapnak.