Bravúros kosárgyőzelem

Haraszti Gábor | 2020.11.06.

Száz pont fölé jutva, a Debrecen U23-as együttese ellen megszerezte az idei bajnokságban első idegenbeli sikerét a Conoil Motax KC Pápa.

DEAC U23 – Conoil Motax KC Pápa 64-101 (17-24, 20-33, 10-27, 17-17)

Az egykori pápai játékossal és utánpótlás edzővel, Léránt Gáborral a kispadon fogadta a DEAC a jó formában kosárlabdázó pápai együttest.

A vendéglátók kezdtek jobban, öt perc után 13-4-es állásnál Kálmán László gyorsan időt is kért. A rövid fejmosás bejött, hiszen egy teljesen más felfogású Pápa tért vissza a pályára, Kiss és Sonyák vezetésével húsz vendég pontra mindössze néggyel tudtak válaszolni a debreceniek, 17-24 állt az eredményjelzőn egy negyed után.

A második etapban tovább nőtt a pápaiak előnye, Erdei hármasa, majd Koma találata után (23-37) hiába kért időt a hazai edző, tanítványainak reális esélye nem volt a fordításra: a félidőben húsz ponttal vezettek Horváth Attiláék (37-57).

Nagyszünet után a mieink ott folytatták, ahol abbahagyták, egy 11-0-s rohammal végleg eldöntötték a meccset, a záró felvonás előtt 47-84 állt a táblán. Az utolsó tíz perc a különbség miatt már csak formalitás volt, a hajdúságiak ezt az etapot döntetlenre mentették, Horváth Attila két büntetőjével a Conoil Motax KC Pápa pedig átlépte a 100-as álomhatárt.

Kálmán László: Az első két perc kivételével ragyogóan támadtunk és védekeztünk. A csapatvédekezésünk extra volt, nem volt gyenge pontunk. Ilyen különbséggel is megérdemeltük a győzelmet.

Conoil Motax KC Pápa: Horváth A. 11/3, Sonyák 18/12, Erdei 9/3, Koma 16, Murai 9, cserék: Hódi 17/15, Németh 5, Kiss 13/9, Kasza 3/3, Bakos. A pápai csapat a következő játéknapon hazai pályán pattogtat, november 20-án 18 órai kezdéssel a Tiszaújvárost fogadja.