PÁPA - SPORT

Egyéni csúcsok dőltek meg

Haraszti Gábor | 2022.06.13.

A Pápán rendezett Kölyökből Atléta Program U12-es egyéni regionális versenyét követően a Pápai Atlétikai Club futó- és dobószakosztályának utánpótlás-versenyzői Székesfehérváron és Szekszárdon is több egyéni csúcsot értek el.

A bajnokságok sorát a székesfehérvári U16-os és U14-es területi megmérettetés indította, ahol Horváth Illés Venczel kalapácsvető több mint négy méterrel megjavította egyéni csúcsát és 40.27 méteres eredménnyel a negyedik helyen végzett. Ugyanitt Németh Bíborka 300 méteres síkfutásban, valamint ötösugrásban ötödik helyen végzett, utóbbiban egyéni csúcsot ért el.

Az U14-es fiúknál távolugrásban Spreitzer Zsigmond (4,18 m) és Nedvesi Zalán (4,15 m) erős szembeszélben egyéni legjobbjukat ugrották, Giczi Alíz pedig 600 méteren remekelt, egyéni csúcsot futott (2:01.26). Másnap távolugrásban Sandl Boglárka (3,23 m) és Sandl Viktória (4,22 m) is megjavította egyéni legjobbját. A fiúk ötösugrásában Nedvesi Zalán 10,82 méteres eredménye is saját rekord, ami a nyolcadik helyre volt elegendő.

2000 méteres távon két újabb egyéni csúcsot értek el a pápaiak, Spreitzer Zsigmond (7:09,56) hetedik, Verba Ádám (8:06,51) nyolcadik lett. Távolugrásban Németh Bíborka (4,92 m) kevéssel maradt le a dobogóról, 300 méteren Sandl Viktória (46,64), valamint Sandl Boglárka (53,13) is megjavította korábbi rekordját.

Az U18-as Atlétikai Magyar Bajnokságnak Szekszárd adott otthont, ahol Füredi Dominik remekül versenyezve negyedik helyen végzett a fiú kalapácsvetők versenyében, eredménye 44.54 méter. Testvére, Füredi Dávid tisztességesen helytállva 16. helyen végzett a diszkoszvetők versenyében (28.22 m).