Négy között a kosarasok

Haraszti Gábor | 2021.04.18.

Az NB I/B-s kosárlabda-bajnokság zöld csoportjának rájátszásában megnyerte a mindent eldöntő, harmadik mérkőzést a Conoil Motax KC Pápa, mely ezzel az eredménnyel a legjobb négy közé jutott.
A két csapat először Hódmezővásárhelyen meccselt, akkor a hazaiak 87-76 arányban nyertek. A visszavágót egy héttel később Pápán rendezték, ahol Kálmán László tanítványai magabiztos, húszpontos sikert arattak (93-73). A két győzelemig tartó párharc harmadik felvonásán ismét a Hódtói Sportcsarnokban találkoztak az együttesek, ahol 35-37-es első félidő után a pápaiak 21-26-os utolsó negyedet produkálva ötpontos győzelmet ünnepelhettek. A Conoil csapatából Koma, Erdei, Horváth és Murai is tíz pont pont fölé jutott.
Kálmán László: Ez a harc döntött arról, hogy ki jut be a legjobb négybe, ez nekünk sikerült, feltettük a koronát az idei évünkre és a teljesítményünkre. Kemény, férfias küzdelem folyt a pályán, kiélezett csata volt, a végén az döntött, hogy tudtunk változtatni és tettük egymásnak a labdát, Erdei Márk nagyszerű döntései pedig aranyat értek.
Vásárhelyi Kosársuli – Conoil Motax KC Pápa 74-79 (18-17, 17-20, 18-16, 21-26)
Conoil Motax KC Pápa: Hódi 9/9, Koma 11, Sonyák 10/3, Kiss 5/3, Parcsami 1, cserék: Erdei 15/6, Murai 12/3, Horváth 11/9, Németh, Kocsis 5, Kasza.